Kontakt os
Ring på 33 95 97 00
Alle hverdage kl. 9.00-16.00.
Du skal være en del af Djøfs tillidsrepræsentantskab, for at kunne deltage. Læs mere om det her.
3timer
13.00-16.00
Et arrangement hvor du som ny TR, TR-suppleant eller klubrepræsentant bliver klædt på til din rolle som tillidsvalgt. Vi gennemgår TR’s forskellige roller i forbindelse med hvervet som TR, og der vil også være en introduktion til proces mv. i forhold til forhandling af overenskomst, husaftale med videre.
Der vil være mulighed for at etablere netværk blandt kursusdeltagerne (på tværs af brancher).
Djøfs tillidsvalgte er vigtige aktører for organisationen og medlemmerne, I er en del af Djøf, så derfor bliver kurset afviklet i Djøf, jeres hus.
I løbet af dagen kommer vi bl.a. ind på disse emner:
Hvem møder du?
Sanne Aakermann Oestrup
Chefkonsulent, Djøf
Katja Heberg
Chefkonsulent, Djøf
Praktisk information
Her får du svar om de vigtigste praktiske informationer. Har du andre spørgsmål, så kontakt os endelig.
Se yderligere praktiske informationer og FAQ om kurserNår du tilmelder dig en aktivitet hos Djøf, skal vi bruge nogle oplysninger om dig. Du kan læse i vores privatlivspolitik, hvordan vi håndterer og beskytter dine personoplysninger.
Skriv til os hurtigst muligt, hvis du bliver forhindret i at deltage på kurset, så en fra ventelisten kan få din plads.
Få ny viden og inspiration
Kontakt os
Ring på 33 95 97 00
Alle hverdage kl. 9.00-16.00.